ČÍM MÉNĚ, TÍM VÍCE LÁSKY
Může být láskyplné spojení dvou lidí v dnešní době, kdy slovo “svatební” znamená většinou dvakrát tolik dražší, prožito intenzivně, pomalu a bez materiálního pozlátka? Záleží jen na každém z nás, v jaké míře chceme využít to, co na téhle zemi už je. Komu záleží na hlubokém prožitku a kdo přemýšlí udržitelně?

Svatby v souznění s přírodou
Mladé lesní svatební agentuře Svoji v chvojí srdce tepe za přirozené svatby v souznění s přírodou. Jsou tvůrčí rodinou, která se nebojí dělat vše trochu jinak. Snaží se na svatbách především neplýtvat, používat přírodní materiály a shánět věci z druhé ruky - ze starožitnictví, bazarů, blešáků, ale i second handů. Svatební kytice váží nejraději z květů, které si buď sami vypěstují, nebo natrhají na loukách, polích a v lesích. Namísto plastového, či papírového nádobí využívají staré malované hrníčky a talíře, které na venkovní svatby také půjčují.






Šaty s dobrým pocitem
Tvorbou je nejen obchůdek s přešitými oděvy a doplňky, ale s podtitulem „Popůlnočky“ i jedinečný koncept svatební půjčovny vintage a šatů z druhé ruky. Za každým půvabným kouskem stojí rozličný příběh. Mnohdy se totiž stačí podívat do skříní maminek nebo babiček a objevíme netušené skvosty, které za pomoci drobných úprav, metody upcyklace a důkladného ošetření naberou druhý dech. Svatba může být nezapomenutelným zážitkem i bez zbytečného plýtvání, a proto je tento projekt velmi osobní záležitostí od výběru šatů
až po finální styling.






Příroda v šperku ukrytá
Kořeny s přírodou uvnitř jsou šperkařským ateliérem. Dlouho kořenily kdesi hluboko v zemi, začaly se postupně probouzet a vystrkovat své jemné úponky nad povrch. Jak zakonzervovat jemnou pomíjivou přírodní krásu? Šperky vznikají ručně technikou galvanoplastiky, kdy je přírodnina pokrývána kovovou vrstvičkou a poté je stříbřena. Hodnota ozdob, svatebních korunek a doplňků, nespočívá v drahých kovech a kamení, ale v magickém okamžiku - v navždy zakonzervovaných vzpomínkách na vůni jara, medové slunce podzimních dní, nebo krásu holých dřev a lián navždy ukrytých pod vrstvou stříbra.







Prstýnek vtlačený do kůže
Své šperky tvoří Lenka Kerlická pod značkou 27jewelry ze zlata. Obdivuje na něm jeho dlouhověkost a možnost recyklace. Je ráda, když zákazníci nosí ke zpracování staré, klidně i poničené zlato - třeba po babičce. Dá se totiž vypálit, čímž se odstraní nechtěné příměsi a zbyde zlato jen čisté, které se dá znovu použít. Vdechne se mu nový život a i naše planeta je šťastnější. Zlato Lenka kupuje ze zdrojů, které pracují s recyklovaným materiálem a přetavují ho zpět do podoby ryzí. To Lenka dále upravuje pro šperkařské využití.




Omámení oznámením
Romana Hnízdilová tvořící jako yespeslesves v lidech probouzí lásku a jemnost. Tak tomu je i v případě svatebního oznámení, které vzniklo ze zbytků dýhy z místní pily. Ve stejném duchu byly vyrobeny i jmenovky na svatební stůl, které se vyrábí ze zbytků recyklovaných papírů. Každý počin je jiný a osobitý, tak jako lidé, kteří na svatbách bývají. Romana věří, že svět nabízí mnoho materiálů a předmětů, které už jsou odepsané, ale tím, že do nich vložíme kladnou emoci, prostoupí k nám skrze ně krásná a opravdová energie.


Z dobra ozdoba
KOSHIless se zaměřují na přešívání (upcyklaci) pánských košil. Vytváří z nich oblečení a z textilních odstřižků vznikají girlandy – závěsné dekorace, díky kterým se dá vyhnout jednorázovým ozdobám. Hodí se především do fotokoutku nebo třeba jako ozdoba nad židle nevěsty a ženicha. V jejich svatebním sortimentu lze najít i staré žárovky přetvořené v závěsné vázičky.

